سه بازیگر در نمایشنامه حکومت وحدت ملی !

عبدالخالق صارم

در نمایشنامه حکومت وحدت ملی سه بازیگر به نام های اشرف غنی ، داکتر عبدالله و جان کری نقش بازی نموده واین حکومت را برای ما ساختند !
پس این حکومت که با به هدر دادن بودجه سرسام آور ملت محروم افغانستان در یک نمایشنامه دیگری به نام انتخابات شکل گرفت ! چند فیصد جنبه قانونی و شرعی دارد ؟
اگر به موارد ذیل دقت کنیم در می یابیم که این حکومت و یا این نمایشنامه از همان روز اول0،0 % قانونی نبوده و نیست !

مثلا :

1_ بازیگران این نمایشنامه همیشه از مخالفین خود می خواهند که قانون اساسی افغانستان را باید بپذیرند !
پس آیا خود این بازیگران ، قانون اساسی را پذیرفته اند و حکومت که به نام وحدت ملی ساختند ، آیا در قانون اساسی همچون حکومتی به نام وحدت ملی پیش بینی شده است و یا نامی از آن برده شده است ؟

2_ در نمایشنامه این حکومت ، نقش بیشتر را جان کری وزیر امورخارجه وقت آمریکا بازی نموده است ، بیایید تا جان کری را بهتر بشناسیم ، تا در پی آن حکومت نمایشی اورا بهتر بشناسیم :

1 _ جان کری یک جنایت کار جنگی و یک تروریست کهنه کار !

در حمله آمریکا به ویتنام ، جان کری به صفت یک افسر دریایی به جنگ رفت و 790 هزار انسان را قتل عام نمود ، حتی گفته می شود او باشندگان یک قریه را قتل عام نموده و اعضای شان را قطعه قطعه نموده و با آنها عکس های یادگاری نیز گرفته است ، به همین خاطر او درسال ۱۹۷۱م به دلیل ارتکاب به جنایت جنگی در یک محکمه نظامی ( البته بازهم نمایشی ) محاکمه هم شد .

2_ جان کری یک یهودی !

روزنامه الجریده چاپ کویت در نسخه اینترنتی خود نوشته است :
جان کری وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با تلویزیون اسرائیل اظهار نمود که وی اصالتا یهودی است. وی خاطر نشان کرد در سال دو هزار و چهار زمانی که برای ریاست جمهوری به عنوان رقیب جرج بوش نامزد شد به این موضوع پی برده است. وی افزوده است ، پدر و مادرش یهودی بودند اما به علت یهودی ستیزی به مسیحیت گرویدند و هنگام مهاجرت به آمریکا نام او را از کوهن به کری تغییر دادند. جان کری گفته است که عمو و عمه او در قتل عام یهودیان توسط هیتلر در جنگ جهانی دوم کشته شده اند اما این موضوع را نمی دانسته و مدت بسیار کوتاهی است که از آن با خبر شده است.
به همین خاطر که خون یهودیت در رگ های جان کری در جریان است ، او حکومت وحدت ملی را برای ما شکل داد، تا از وحدت اسلامی مردم افغانستان جلوگیری کرده باشد !

3_ جان کری یک بیمار روانی !

جولیان ثورن همسر اول جان کری به علت بیماری روانی و استرس جان کری نتوانست باوی زندگی کند و بالآخره طلاق گرفت و باز زندگی خود را با جان کری درکتابی که نوشت چنین خلاصه نمود .
زندگی من با او مملو از ترس ، و حشت و خشونت بود .

4_ جان کری یک تناقض گو!

کری نقاط ضعف بارزی دارد که از جمله متناقض بودن نظریات اوست !
او هم در ویتنام می جنگید و هم جزء فعالین ضد جنگ ویتنام بود.
او هم تصمیم حمله به عراق را تأیید مى کرد و هم بوش را به دلیل این هجوم ملامت می نمود.
او در سال 2009 تلاش کرد تا به صورت مستقیم با بشار اسد مذاکره کند ولی چیزی نگذشت که او را به هیتلر تشبیه نمود.
او انتخابات ریاست جمهوری غنی و عبدالله را تأیید و آن را گامی در نهادینه شدن دموکراسی می دانست ، باز خودش آمد و نتیجه این انتخابات را زیر پا گذاشته و حکومتی به نام وحدت ملی را شکل داد !

5_ جان کری یک کاپیتالیست !

ثروت جان کری تا سال 2004 م 750 میلیون دلار تخمین زده شده است، أما لس آنجلس تایمز این ثروت را 2.3 میلیارد دلار برآورد کرده است.
علاوه از آن ، منازل مسکونی، قایق‌های تفریحی و زندگی خصوصی خانواده جان کری همواره سوژه مناسبی برای خبرنگاران و عکاسان روزنامه‌ها و مجلات آمریکایی بوده است.
لذا کاپیتالیزم با اندیشه امپریالیستی خود همیشه با مکیدن خون و استخوان ملت های محروم و اجرای نمایشنامه ها ( مانند حکومت وحدت ملی ما) در پی ثروت اندوزی است .
در نزد این ها انسانیت در روشنی فضایل بشری و ارزش های انسانی ارزیابی نه بلکه هرکس در روشنی مقدار ثروتش ارزیابی می شود .
جان کری کاپیتالیست که در نزد وی یکی از شیوه های ثروت اندوزی ، جنگ است ، أو هرگز برای ما صلح و وحدت و همبستگی نمی خواهد !